PROMOCJA! DO ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 99,99 ZŁ STRZYKAWKA + MIXING WATER 5 ML GRATIS! CHEMICAL SUBSTANCES FOR RESEARCH USE ONLY.

Wersje językowe
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Sprawdź nasze aktualności:

Czym są peptydy?

Czym są peptydy?
Czym jest peptyd?
 
Peptyd jest biologicznie występującym związkiem chemicznym zawierającym dwa lub więcej aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi.
 
Wiązanie peptydowe to wiązanie kowalencyjne, które powstaje między dwoma aminokwasami, gdy grupa karboksylowa lub C-koniec jednego aminokwasu reaguje z grupą aminową lub N-końcem innego aminokwasu w reakcji kondensacji (uwalnia się cząsteczka wody podczas reakcji).Powstałe wiązanie jest wiązaniem CO-NH i tworzy peptyd lub cząsteczkę amidową. Podobnie wiązania peptydowe są wiązaniami amidowymi. Peptydy są istotną częścią natury i biochemii, a tysiące peptydów naturalnie występuje w ludzkim ciele i u zwierząt.
Ponadto w laboratorium regularnie odkrywane i syntetyzowane są nowe peptydy. Rzeczywiście, to odkrycie i innowacja w badaniach nad peptydami jest bardzo obiecująca na przyszłość w dziedzinie zdrowia i rozwoju farmaceutycznego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl